Energiya foyda bilan: Farg‘ona NQIZ resurslarga yondashuvni qanday o‘zgartirmoqda
O‘zbekiston Respublikasida elektr energiyasi taqchilligi sharoitida energiyadan oqilona foydalanish taraqqiyotning asosiy omilga aylanmoqda. 2025-yilda Farg‘ona NQIZ sanoat korxonasi bir vaqtning o‘zida samarali,
Farg‘ona NQIZ 67 yillik tarix, tajriba va professionalizm
Farg‘ona neftni qayta ishlash zavodi Markaziy Osiyodagi yetakchi neftni qayta ishlash majmuasi bo‘lib, oltmish yildan ortiq vaqt davomida O‘zbekiston Respublikasining energetik xavfsizligini ta’minlash va yoqilg‘i-energetika kompleksini rivojlantirishda
FNQIZda benzin va dizel yoqilg‘isi ishlab chiqarishni ko‘paytirishga qaratilgan yangi texnologiya joriy etildi
Neftni qayta ishlash tarmogvida uglevodorod xomashyosini qayta ishlash chuqurligi va samaradorligini oshirishga mo‘ljallangan yechimlarni joriy etish davom etmoqda. Bunday yo‘nalishlardan biri tovar
SEG Motol O‘zbekiston bozoriga avtomobil antifrizlarining yangi turkumini chiqardi
Saneg kompaniyasining moy biznesi operatori bo‘lgan SEG Motol kompaniyasi yengil avtomobillar va tijorat transporti uchun antifrizlar turkumini ishlab chiqarishni yo‘lga qo‘ydi.
Saneg JetWhites faoliyatining dastlabki natijalari sarhisob qilindi
Saneg kompaniyasining aviayoqilg‘i tarqatish uchun tashkil etilgan sho‘ba korxonasi Saneg JetWhites 2025-yil aprelidan boshlab olib borilgan faoliyatini sarhisob qildi va O‘zbekiston Respublikasi aviatsiya yoqilg‘isi bozoridagi
FNQIZ dekabr oyida Qozog‘istondan 35 ming tonnagacha neft qabul qiladi
Farg‘ona neftni qayta ishlash zavodi Qozog‘istondan qayta tiklangan tranzit doirasida neft qabul qilishni boshladi. To‘liq O‘zbekiston ichki bozoriga yo‘naltiriladigan neft mahsulotlarini barqaror ishlab chiqarishni ta’minlash
🏆 "Neftchi" – 2025-yilgi O‘zbekiston chempioni Farg‘ona NQIZ klubning asosiy homiylaridan biri hisoblanadi
Farg‘ona yana butun mamlakat e’tiborini o‘ziga qaratdi: “Neftchi” futbol klubi 2025-yilgi mavsumning rasmiy chempioni deb e’lon qilindi. Bu g‘alaba mintaqa uchun sportiy, ijtimoiy va hissiy ahamiyat
Farg‘ona NQIZ sanoat va fuqaro muhofazasi choralarini kuchaytirmoqda
2025-yil 23-oktabr kuni Farg‘ona neftni qayta ishlash zavodida maxsus-taktik o‘quv mashg‘uloti o‘tkazildi. Tadbirning asosiy maqsadi – korxona rahbariyati hamda fuqaro muhofazasi tuzilmalarining favqulodda vaziyatlar yuzaga
Farg‘ona NQIZ HSB Solomon Associates bilan hamkorlik istiqbollarini muhokama qildi
Joriy yil 14-oktabr kuni Farg‘ona neftni qayta ishlash zavodida xalqaro konsalting kompaniyasi HSB Solomon Associates vakili – MDH va Turkiya mintaqasi bo‘yicha biznesni rivojlantirish va konsalting direktori Ivan Tomashevskiy bilan